ش. دسامبر 28th, 2019

زندگی با علمی نو و عشقی تازه

با علم,خوب زندگی کنیم

شناخت بیماری های فضای مجازی در صورت استفاده زیاد

بیماری های فضای مجازی موضوعی است که می‌تواند گریبان گیر هر فرد با هر نوع نگرش و شخصیتی و در هر سنی در جوامع مختلف شود. در صورتی که بخواهیم به صورت زیاد و غیر اصولی از اینترنت و فضای مجازی استفاده کنیم بیماری های مختلفی مانند خستگی چشم اعتیاد به اینترنت کمردرد ایجاد افسردگی و دوری از خانواده و غیره دچار می شویم.

وقارفرد دات کام

بیماری های فضای مجازی موضوعی است که در صورتی که به صورت غیر حضوری از فضای مجازی استفاده کنیم گریبان گیر هر فردی می تواند شود. در حالت کلی در مورد تعریف بیماری های فضای مجازی باید بگوییم به هر نوع مشکل برای سلامت جسم و روح افراد که در مقابل استفاده غیر اصولی و نادرست و یا به میزان زیاد از فضای مجازی پیش می آید بیماری های فضای مجازی  می گویند.

انواع بیماری های فضای مجازی

گسترش روز افزون استفاده از اینترنت و فضای مجازی باعث شده که افراد مختلف جامعه به صورت روزانه همچنین در بعضی مواقع به صورت شبانه‌روزی از فضای مجازی استفاده کرده که این مورد مشکلات و بیماری های متعدد جسمی و روحی فراوانی را برای افراد در تمامی سنین و تمامی سطوح پیش می آورد در زیر قصد داریم که لیستی از  مهمترین مشکلات و بیماری های فضای مجازی را عنوان نماییم:

خستگی چشم یکی از انواع بیماری های فضای مجازی

چشم عضو حساسی از اعضای بدن هستند و موردی که بسیار طبیعی است این است که زمانی که زیاد از چشمان خود استفاده می کنید و آن را به فعالیت وادار می کنید چشم ها خسته می شود و هیچ عجیب نیست که در صورتی که ما زمان زیادی را به گذراندن اوقات خود در فضای مجازی به وسیله موبایل و یا کامپیوتر شخصی خود کنیم چشم ها دچار درد و سوزش و قرمزی میشوند که می توانند مشکلات زیادی را برای آدمی به وجود آورد.

بیماری های چشمی در اثر استفاده زیاد از فضای مجازی

ایجاد سردرد یکی دیگر از بیماری های فضای مجازی

 از انواع دیگر بیماری ‌های فضای مجازی این است که در اثر استفاده از اینترنت و فضای مجازی سه نوع سردرد می‌تواند برای افراد استفاده کننده پیش بیاید. انواع سردردها به صورت سردرد های تنشی و سردرد های استرسی و یا همچنین سردردهای مزمن روزانه می باشند که بسیار زجر آور می باشد.

ایجاد خشم و پرخاشگری یکی از بیماری های فضای مجازی

یکی از رایج ترین و در عین حال بدترین انواع بیماری های فضای مجازی رفتارهای خشونت آمیز و پرخاشگرانه است که افراد از خود نشان می دهند. عواملی که باعث ایجاد خشم در افراد استفاده کننده از فضای مجازی می شود این است که اطلاعات در فضای مجازی بسیار زیاد بوده و همچنین سرعت لود اطلاعات نیز پایین است که این پایین بودن سرعت لود می‌تواند رفتارهای خشونت آمیز را در افراد در دراز مدت ایجاد کند.

اعتیاد به اینترنت از مهم ترین بیماری های فضای مجازی

تقریباً می‌توان گفت که این نوع بیماری یکی از مهم ترین و بدترین بیماری های فضای مجازی بوده که می‌تواند تبعات بسیار بدی را برای افراد به وجود آورد. وقتی که ما در مورد اعتیاد به فضای مجازی سخن می گوییم زمینه اعتیاد بسیار بالا می رود برای مثال میتواند از تایپ کردن گرفته تا چت کردن و بازی های آنلاین گروهی و یا خرید محصولات اینترنتی و همچنین چک کردن نرم افزارهای مختلف اجتماعی مانند وایبر، تلگرام، اینستاگرام و واتساپ و غیره باشد. مسئله اعتیاد به اینترنت و فضای مجازی به قدری مهم می باشد که خوشبختانه امروزه در جوامع مختلف مراکز بازپروری برای این شاخه خاص به وجود آمده اند.